• gallery

Konferencja – ”Inwestowanie na rynkach wschodzących w warunkach niskich stóp procentowych”

 

27 października 2014, Regent Hotel Warszawa

Konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Profesjonalistów Finansowych CFA Society Poland & Puls Biznesu – ogólnopolski dziennik specjalistyczny poświęcony biznesowi, gospodarce i giełdzie. Partnerem wspierającym jest FedorConsulting.

Puls Biznesu wspólnie z CFA Society Poland, świętując dziesięciolecie stowarzyszenia w Polsce, zaprasza na wyjątkową konferencję poświęconą perspektywom inwestycyjnym rynków wschodzących.

Gościem specjalnym będzie David Stockman, szef Biura Budżetu w gabinecie Ronalda Reagana, który wygłosi wykład na temat polityki monetarnej.

Konferencja adresowana jest do profesjonalistów zaangażowanych w rozwijanie polskiego rynku kapitałowego. Na nasze spotkanie zapraszamy przedstawicieli branży zainteresowanych najnowszymi trendami inwestycyjnymi i analizą atrakcyjnych rynków wschodzących.

Szczególnie zapraszamy:

  • członków CFA Society Poland;
  • przedstawicieli instytucji finansowych: TFI, banków, domów maklerskich, multiagencji i wiodących firm doradztwa finansowego; prezesów i członków zarządów, zarządzających portfelami i aktywami, dyrektorów departamentów ryzyka inwestycyjnego oraz analityków finansowych;
  • inwestorów indywidualnych mających znaczny wpływ na krajowy rynek kapitałowy;

Podczas paneli dyskusyjnych nasi goście, wybitni ekonomiści i szefowie instytucji finansowych, debatować będą nad strategiami inwestowania. Omówią szanse, wskażą zagrożenia, przedstawią perspektywy rozwoju rynków, uważanych za najatrakcyjniejsze.

Całodniową konferencję zakończy wieczorny koktajl, będący znakomitą okazją do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń.

Zapraszamy do udziału w konferencji i wspólnego świętowania jubileuszu!

Program

08:30  Rejestracja

09:00  Otwarcie konferencji
prof. Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland; Emilly Dunbar, Head of CFA Institute, Region EMEA

09:15  Rynki wschodzące – stan obecny, perspektywy Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że za wytworzenie światowego PKB w ubiegłym roku odpowiadały w równym stopniu rynki wschodzące i rozwinięte. Jednak już w 2015 roku 52 proc. światowego PKB zostanie wytworzone na rynkach wschodzących. Regiony te cechuje duża dynamika, ale i podatność na zawirowania, o których będziemy dyskutować.

10:15  Przerwa kawowa

10:30  Strategia dla rynków wschodzących
Po informacjach o ograniczeniu przez norweski superfundusz majątkowy inwestycji na rynkach wschodzących jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy dalszego sensu wieloletniego zaangażowania finansowego. Czy dobre czasy będą trwać i jak długo? Jak powinien wyglądać bezpieczny portfel?

11:30  Polityka monetarna

Gość specjalnyDavid Stockman, szef Biura Budżetu w gabinecie Ronalda Reagana

David Stockman jest krytykiem państwowego interwencjonizmu, przez wielu uważanym za skrajnego liberała. Jako współpracownik Ronalda Reagana wprowadzał w praktykę tzw. reaganomikę cechująca się obniżaniem podatków, zmniejszaniem wydatków budżetowych, ograniczaniem ingerencji państwa w gospodarkę i ograniczaniem inflacji przez kontrolę ilości pieniędzy w obiegu

12:30  Panel dyskusyjny: Inwestowanie na rynkach wschodzących w okresie niskich stóp procentowych
Piotr Osiecki, prezes zarządu, Altus TFI; Moderator: Przemysław Barankiewicz, CFA, redaktor naczelny portalu pb.pl;

13:30  Przerwa obiadowa

14:30  Panel dyskusyjny – Perspektywy makroekonomiczne dla Europy Środkowo-Wschodniej
Marcin Mróz, główny ekonomista Grupy Copernicus; Dariusz Winek, główny ekonomista BOŚ; Piotr Kuczyński, główny analityk, Dom Inwestycyjny Xelion; moderator: Marcin Dobrowolski, Puls Biznesu;
Czy wobec konfliktu na Ukrainie i wzajemnych ograniczeń handlowych UE i Rosji, Europa Środkowa może być wciąż atrakcyjną przystanią dla kapitału? Jakie kierunki inwestycyjne wydają się najbardziej opłacalne wobec wielkich wyzwań stojących przed regionem?

15:45  Przerwa kawowa

16:00  Panel dyskusyjny: Obecna sytuacja i problemy najważniejszych rynków wschodzących (Chiny, Indie, Brazylia, Turcja, Rosja)
Jayesh Gandhi, prezes, Indyjskie Stowarzyszenie Profesjonalistów Inwestycyjnych; Mehmet Gerz dyrektor inwestycyjny, Ata Asset Management; Arthur Nabuco, menedżer ds. inwestycji i przejęć, Amata S.A.; moderator – prof. Krzysztof Jajuga, prezes, CFA Society Poland;
– To będzie rok giełd BRIC, ale bez R – mówiła na początku sierpnia w wywiadzie dla Bloomberga Masha Gordon, szefowa działu akcji z rynków wschodzących w towarzystwie Pimco. Jednak już na koniec letniego miesiąca analitycy szacowali potencjał wzrostu moskiewskiej giełdy na 27%. Kto będzie gwiazdą czołówki grupy państw rozwijających się? Czy Turcja ma szansę stać się czarnym koniem wyścigu?

17:00  Zamknięcie, podziękowania, rozpoczęcie części nieoficjalnej
Prof. Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland;

Wieczorny koktajl

Konferencja to doskonała okazja do zaprezentowania oferty, wiedzy firmy, budowania relacji z partnerami, kreowania zaufania do marki i jej rozpoznawalności. Współorganizatorem wydarzenia jest dziennik Puls Biznesu,  dlatego informacja o naszym spotkaniu dotrze skutecznie do uczestników rynku kapitałowego.

Firmy zainteresowane współpracą prosimy o kontakt:

e.fedor@fedorconsulting.pl,  tel. + 48 605 110 832