• image

Amnon Shiboleth: Szykujemy więcej inwestycji w rozmowie w „Rzeczpospolitej”

 

Przyglądamy się jednemu obiektowi handlowemu, mniejszemu niż Blue City. Być może go kupimy – mówi „Rzeczpospolitej” Amnon Shiboleth, prezes Centrum Handlowego Blue City w Warszawie

Rzeczpospolita: Żyjemy w czasach internetu, który dla jednych biznesów stwarza okazje, a dla innych oznacza kłopoty. Jaka jest przyszłość centrów handlowych w czasach dynamicznego rozwoju e-commerce?

Amnon Shiboleth, prezes CH Blue City: Rynek się zmienia, ale do dramatu jeszcze daleko. W gazetach wciąż będą się pojawiać przesadzone nagłówki o śmierci tradycyjnych centrów handlowych z powodu rozwoju handlu internetowego – ale taka jest natura mediów.

W Stanach Zjednoczonych rzeczywiście regionalne centra handlowe odczuwają różnicę. Nie widzę jednak, by duże centra handlowe traciły rynek czy przyciągały mniej klientów. Ludzie wciąż chcą mieć możliwość dotknięcia przedmiotów przed zakupem. Oczywiście, rzeczy kupione przez Internet można odesłać i wymienić, ale to w stacjonarnym sklepie można przymierzyć 20 par butów i wybrać właściwe.

Źródło: https://www.rp.pl/Komercyjne/307209829-Amnon-Shiboleth-Szykujemy-wiecej-inwestycji.html