Dzień kobiet w Ambasadzie Szwecji

Z okazji Dnia Kobiet w I cóż, że ze Szwecji. Ambasada Szwecji w Polsce spotkały się aktywne, przebojowe i przedsiębiorcze kobiety, które podzieliły się z publicznością swoimi receptami na sukces w biznesie. Do opowiedzenia swoich historii zaprosiliśmy kobiety, które rzuciły bezpieczne prace w korporacjach i zaczęły wszystko od nowa na własną rękę: Ninę Kowalewską-Motlik – twórczynię firmy „New Communications”, Ewę Kumorek-Fedor, prezeskę firmy Fedor Consulting, Urszulę Skośkiewicz – twórczynię Warszawskiego Studia Tańca oraz Emilię Skubisz – właścicielkę autorskiego salonu fryzjerskiego w Warszawie.

W spotkaniu zorganizowanym przez ambasadę Szwecji,  Instytut Spraw Publicznych oraz Obserwatorium Równości Płci w partnerstwie z Stowarzyszenie Kongres Kobiet i Sukces Pisany Szminką wzięły też udział polityczki, akademiczki i działaczki społeczne z całej Polski. Swoją obecnością zaszczyciły nas m. in. prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania oraz Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu RP.

Gościem specjalnym była Britt-Marie S. Torstensson szefowa szwedzkiej organizacji WINNET Sweden, która odpowiedziała o szwedzkich działaniach na rzecz wspierania przedsiębiorczości kobiet i ich aktywności na rynku pracy.

O kobiecym obliczu przedsiębiorczości w Polsce mówiła Olga Kozierowska, szefowa Sukcesu Pisanego Szminką. Natomiast do działań przywódczych, przedsiębiorczych i kreatywnych zachęcała dr Katarzyna Wilk, dyrektor zarządzająca firmą High Values: Consulting&Training i prezeska fundacji “CSR Kompas.”

Spotkanie poprowadziły Dorota Warakomska, szefowa Kongresu Kobiet oraz Eliza Michalik – dziennikarka RDC oraz Superstacji.

Fot. Agnieszka Sitko