Polnord – historyczny rekord sprzedaży na jubileusz 40-lecia firmy

Polnord w tym roku świętuje 40-lecie istnienia. Okrągły jubileusz zbiegł się w czasie z zanotowanym w pierwszym kwartale tego roku 27-procentowym wzrostem sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Ten najwyższy w historii firmy wynik oznacza, że przyjęta w ubiegłym roku przez zarząd spółki strategia przynosi spodziewane efekty. Polnord otwiera nowe czterdziestolecie w historii firmy silnym impulsem rozwojowym.

Celem, do którego dąży zarząd spółki jest osiągnięcie już w 2019 roku sprzedaży na poziomie 1500 lokali oraz uzyskanie 500 mln zł przychodu. Aktualnie spółka sukcesywnie dąży do zabudowy całego posiadanego banku ziemi, a nowe projekty uruchamiane są właściwie co miesiąc.

Jednocześnie Polnord wyszukuje kolejne atrakcyjne grunty pod przyszłe inwestycje, skupiając się głównie na rynkach warszawskim i trójmiejskim. W Warszawie spółka rozpoczęła realizację takich inwestycji jak Brzozowy Zakątek oraz  Rezydencja Brzozowy Zakątek, które charakteryzują się nowoczesnym i eleganckim stylem, modernistyczną architekturą oraz lokalizacją zapewniającą szybki i łatwy dostęp do centrum miasta. W Rezydencji dodatkowo powstaną mieszkania w systemie Smart Home. Inteligentne rozwiązania zapewniają udogodnienia, takie jak kontrola dostępu do mieszkania, sterowanie oświetleniem i temperaturą w każdym pomieszczeniu. Wysoka jakość jest od początku istnienia spółki jej konkurencyjną przewagą, wypracowaną przez lata.

– W tym roku Polnord obchodzi 40-lecie istnienia na rynku usług budowlanych. W trakcie ostatnich czterech dekad spółka przeszła wiele zmian, dzięki którym stała się firmą o wielkim potencjale. Budujemy średnio 1500 mieszkań rocznie. Dysponujemy jednym z największych wśród firm deweloperskich bankiem ziemi, który pozwala zrealizować ok. 1 mln mkw. powierzchni mieszkalnej i użytkowej. Wdrożyliśmy i realizujemy nową strategię na lata 2016-19, która pozytywnie wpłynie na wygenerowane zyski. Zakłada ona również koncentrację działalności na terenie dynamicznie rozwijających się aglomeracji miejskich, przede wszystkim Warszawy i Trójmiasta, wzrost rentowności poprzez wprowadzanie do sprzedaży nowych inwestycji deweloperskich, a także racjonalne obniżanie zadłużenia do roku 2019. Zamiarem Spółki jest także powrót do wypłacania dywidendy, począwszy od wyników za 2018 rok. Stabilna pozycja Grupy Kapitałowej Polnord SA to zasługa jej kompetentnych, pełnych zaangażowania Pracowników, którym pragnę podziękować za trud włożony w budowanie wartości Spółki. Dziś razem świętujemy czterdziestolecie Spółki, podkreślając wartość tradycji, jakości, dobrych praktyk i trwałych relacji wiodącego polskiego dewelopera, jakim jest Polnord – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord SA.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polnord-historyczny-rekord-sprzedazy-na-jubileusz-40-lecia-firmy-7510351.html